Didem Keleşoğlu Kimdir ?

Herşey , İnstagram’da çok beğendiğim bir çiçek resmini, Google’da defalarca arattırarak geçirdiğim bir Pazar günü başladı benim için. Bir kaç yıldır adını sıkça duyduğum “çiçek tasarımı” “flowers” “design” “çiçek” ve en nihayetinde Türkiye de çiçek ve çiçekçilik eğitimi derken hep ayni sitede buldum kendimi Florart Çiçekçilik Okulu. Sonraki günlerde eğitimdeydim Esra’nın eğitmenliğinde, çiçekle, tasarım ve tekniği ile, o’nun bilgi ve birikimlerinden, eğitiminden, ışığından, faydalandığım muhteşem bir başlangıç olmuştu benim için.

Çiçek artık benim için öyle birşey ki, görmeyince üzüldüğüm, evimde yokken bir boşluk hissettiğim, enerjimi ve yaşam sevincimi geri kazandığım, beni dinlendiren, güzelleştiren, mutluluk kaynağım. Çiçek’le çalışırken zamanın nasıl akıp gittiğini unutuyorum, onları temizlemek, konuşmak, sevmek, benim işim bu. Benim işim kesme çiçeklerin dallarından koptukları andan itibaren başlayan maceralarında, biz insanlara getirdikleri o muhteşem enerjilerini en güzel şekilde anlatacağım ifade biçimini seçmek,tasarlamak. Çiçeğin varoluş sebebi ile sizin yaşadığınız duygu akımını eşleştirmek ya da yaşatmak istediğiniz duyguyu anlatmak. İşte benim işim bu.

Tasarımlarımda da yaptığım bu, o çiçeğin bende yarattığı duyguyu, sizlere en özel şekilde ifade etmek istiyorum. Kısacası çiçeklerle aşkı, sevgiyi, saygıyı, mutluluğu, hayatı paylaşmak istiyorum. Sevgilerimle,

 

Didem Keleşoğlu